ROMANTYCZNY WIECZÓR. MICKIEWICZ-SŁOWACKI-NORWID-CHOPIN


  • Wtorek 9 stycznia 2024
  • facebook share twitter share
ROMANTYCZNY WIECZÓR. MICKIEWICZ-SŁOWACKI-NORWID-CHOPIN

ROMANTYCZNY WIECZÓR. MICKIEWICZ – SŁOWACKI – NORWID – CHOPIN już w najbliższą niedzielę - 14 stycznia o godz. 16:00 w Czarnoleskim Muzeum.

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, otwierające artystyczno-muzealny sezon 2024! 
Będzie to okazja do obcowania z wybranymi wierszami i prozą polskich poetów w interpretacji jednej z najwybitniejszych polskich aktorek - Mai Komorowskiej oraz muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu jednego z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów swojej generacji - Pawła Kamasy.

Maja Komorowska ukończyła Wydział Lalkarski PWST w Krakowie. W 1960 roku zadebiutowała na deskach teatru „Groteska”, a następnie występowała w Opolu (Teatr 13 Rzędów) i we Wrocławiu (Teatr Laboratorium, Współczesny, Polski). Od 1972 roku gościła w warszawskim Teatrze Współczesnym. W latach 1982-2014 uczyła w Akademii Teatralnej w Warszawie.
Na dużym ekranie zadebiutowała w „Życiu rodzinnym” Krzysztofa Zanussiego, grając później wielokrotnie w jego filmach. Współpracowała także z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim i Tadeuszem Konwickim.

Paweł Komasa swoje studia pianistyczne odbył pod kierunkiem Jorge Boleta w Curtis Institute of Music w Filadelfii, Rudolfa Buchbindera w Musikhochschule w Bazylei oraz Harry Datynera w Conservatoire de Musique w Genewie. Od czasu swego niemieckiego debiutu na prestiżowym festiwalu „Kissinger Sommer” intensywnie koncertuje odwiedzając tak renomowane sale koncertowe jak Salle Gaveau w Paryżu, Tonhalle w Zurychu, Filharmonia Narodowa w Warszawie czy Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. Jego debiut płytowy z kompletem Mazurków Karola Szymanowskiego dla monachijskiej wytwórni KOCH/Schwann został w 1998 roku nagrodzony Critic’s Choice Award prestiżowego brytyjskiego magazynu Gramophone. Paweł Komasa jest laureatem nagrody Baldwin Piano Prize w Filadelfii (USA) w 1982 roku oraz finalistą konkursu Terrence Judd Award w Londynie w 1988

Wydarzeniu będzie towarzyszyła pierwsza publiczna prezentacja naszych najnowszych nabytków:
-Starodruków z autografami Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida,
-Rysunku Jana Matejki ukazującego studium postaci króla Zygmunta Augusta do obrazu „Unia Lubelska” z 1863 r.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum Jana Kochanowskiego

Uprzejmie informujemy, że w dniu wydarzenia tj. w niedzielę 14 stycznia 2024 r. nieczynna będzie wystawa stała we dworze

Do dyspozycji zwiedzających będzie wystawa prezentowana w kaplicy dworskiej oraz zabytkowy park.

Serdecznie zapraszamy! 

Podczas wydarzenia będą wykonywane, udostępniane i przetwarzane zdjęcia oraz filmy

Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem