LETNIE GRANIE NA TRAWIE | Muzyka Celtycka Natalia Dąbrówka i Leszek Kołodziejski | skrzypce, akordeon | 9 lipca 2023


  • Piątek 7 lipca 2023
  • facebook share twitter share
LETNIE GRANIE NA TRAWIE | Muzyka Celtycka Natalia Dąbrówka i Leszek Kołodziejski | skrzypce, akordeon | 9 lipca 2023

Zapraszamy w najbliższą niedzielę – 9 lipca – na kolejny koncert nowego cyklu muzycznego pod nazwą „LETNIE GRANIE NA TRAWIE”.

W otoczeniu kwitnącego różami gazonu, w pobliżu pomnika Mistrza Jana, wystąpią dla czarnoleskiej publiczności Natalia Dąbrówka i Leszek Kołodziejski z repertuarem muzyki staroludowej irlandzkiej i szkockiej.

Występ rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa z przerwami do 16:00.

Natalia Dąbrówka - skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznych w Łodzi (w klasie prof. Michała Grabarczyka). Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobywczyni II nagrody na Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze. Stypendystka Ministra Kultury, Fundacji Edukacji Międzynarodowej zDolny Śląsk, wrocławskich klubów Rotary, Rady Miejskiej Wrocławia oraz Metropolity Wrocławskiego. Współzałożycielka i koncertmistrz Lubińskiej Orkiestry Kameralnej, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie. Od 2010 roku jest muzykiem Radomskiej Orkiestry Kameralnej, a od września 2017 roku pełni funkcję jej dyrektora.

Leszek Kołodziejski - akordeonista, solista i kameralista, pedagog akademicki, aranżer, muzyk sesyjny. Urodzony w 1981 roku w Starachowicach. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (dyplom w 2005 roku z wyróżnieniem w klasie prof. Zbigniewa Ignaczewskiego).

Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych w kategoriach solowych jak i kameralnych. Do najważniejszych należą: III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2009), I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli (Chorwacja, 2007), II nagroda oraz Nagroda specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Gdańsku (2005), I nagroda w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2004, 1998, 1997), III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2003), V nagroda w X Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Arrasate Hiria” w Arrasate-Mondragôn (Hiszpania, 2002), I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Coupe Mundiale 2002’ w Kopenhadze, I nagroda oraz Nagroda specjalna w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach (2002), I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (2002, 1999), I nagroda oraz Nagroda specjalna w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie (2001), II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (Włochy, 1999), I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Chełmie (1999, 1997).

Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2009), Stypendiów Artystycznych Ministra Kultury w latach 1997, 1999, 2003 i 2005.

W dorobku posiada nagrania płytowe z muzyką kompozytorów polskich. Występował podczas Festiwalu Warszawska Jesień, Fiesta della Musica w Rzymie, Spring Voices w Moskwie, Jesiennego Festiwalu Muzycznego w Czechowicach-Dziedzicach „Alkagran”, Festiwalu Muzyki Kameralnej Kwartet Śląski i jego goście w Katowicach, Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi, Bydgoskim Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych, Sesji „Musica Moderna” w Łodzi i wielu innych. Koncertował z orkiestrami Filharmonii Gorzowskiej, Łódzkiej, Kaliskiej, Koszalińskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, Radomską Orkiestrą Kameralną

Istotnym elementem jego drogi zawodowej jest improwizacja. Wielokrotnie brał udział w projektach multimedialnych, teatralnych z muzyką improwizowaną na żywo.

Od kilku lat, współpracując z wokalistką Izą Połońską, tworzy aranżacje do ich wspólnych projektów tj.: „Osiecka symfonicznie”, „Młynarski symfonicznie”, a także „Pejzaż bez Ciebie” (pod tą samą nazwą ukazała się w 2019 roku płyta zrealizowana we współpracy w Polish Cello Quartet).

 

Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem