Spotkanie autorskie


  • Środa 19 kwietnia 2023
  • facebook share twitter share
Spotkanie autorskie

30 kwietnia 2023 r. o godzinie 15.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z laureatkami I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "debiuJana", Katarzyną Martą Wiśniewską i Małgorzatą Osowiecką.

Katarzyna Marta Wiśniewska (vel Kate Prozac), ur.15.07.1984 r. w Radomiu. Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie Łódzkim; w latach 2010-2016 dziennikarka radomskiego oddziału „Gazety Wyborczej"; od 2017 r. pracuje jako specjalistka ds. promocji i kontaktów z mediami w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu. Publikacje wierszy m.in. w „Akcencie”, „Blizie”, „Bluszczu”, „Czasie Literatury” i w audycji II Programu Polskiego Radia „Wiersze z gazet i czasopism”; laureatka i finalistka kilkunastu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Entuzjastka skandynawskiego metalu, folkloru i kryminału. Literaccy guru: Charles Bukowski, Marek Hłasko, Marcin Świetlicki, Boris Vian, Roland Topor. Prywatnie „towarzysko aspołeczna” i „selektywnie sympatyczna”; plaże i lasy ponad obcowanie z ludźmi. Psy i koty – miłość bezwarunkowa. Od stycznia 2022 r. dumna i blada mama Adama.

Małgorzata Osowiecka (ur. 1990) – poetka, psycholożka, wykładowczyni. Mieszka w Sopocie. Publikowała w „Odrze", „Blizie", „Akancie", „Czasie Literatury", „Wizjach", „Helikopterze", „Malkontentach", „Drobiazgach", „Stronie Czynnej", „Tlenie Literackim", „Stonerze Polskim". Jej teksty publicystyczne w „Polityce" oraz „Newsweeku". Laureatka konkursów poetyckich, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O liść konwalii" im. Zbigniewa Herberta, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zygmunta Krukowskiego, Konkursu Literackiego „O Złoty Syfon" Stowarzyszenia Żywych Poetów, Turnieju Jednego Wiersza im. Miśka z Męcińskiej oraz Turnieju Jednego Wiersza im. Michała Kobylińskiego. W 2021 roku nominowana do Nagrody Głównej w konkursie im. Jacka Bierezina. W 2022 roku finalistka projektu „Pierwsza książka wierszem" Biura Literackiego. Zwiedziła Australię, Kanadę i Stany Zjednoczone.

Serdecznie zapraszamy!

Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem